  • Mfr # XU-A42-RND-GY-H-A-GG
  • Zoro # G3624901
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shape
Round
Width
42"
Length
42"
Height
30.25"
Tabletop Material
Laminate
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
XU-A42-RND-GY-H-A-GG
Country of Origin
China
Dimensions
Width
42"
Length
42"
Height
30.25"
Depth
42"
Details
Item
Activity Table
Shape
Round
Tabletop Material
Laminate
Tabletop Color
Grey
Frame Color
Gray
Frame Material
Metal
Finish
Gray Laminate
Assembled/Unassembled
Unassembled
Type
Standard Height Adjustable Leg - Activity Table
Material
Laminate (Table Top)
Color
Gray
Surface Material
Description
Activity Table,Round,Gray,42 In.
  • Popular Round Activity Table
  • Scratch and Stain Resistant Surface
  • 1.25" Thick High Pressure Grey Laminate Top
  • Black Edge Band
  • 16 Gauge Tubular Steel Legs
  • Black Powder Coated Upper Legs and Chrome Lower Legs
  • Legs Adjust in 1" Increments