  • Mfr # XU-A60-RND-GY-T-A-GG
  • Zoro # G3624089
/ea
Key Features
Shape
Round
Width
60"
Length
60"
Height
30.125"
Tabletop Material
Laminate
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
XU-A60-RND-GY-T-A-GG
Country of Origin
China
Dimensions
Width
60"
Length
60"
Height
30.125"
Depth
60"
Details
Item
Activity Table
Shape
Round
Tabletop Material
Laminate
Tabletop Color
Grey
Frame Color
Gray
Frame Material
Metal
Finish
Gray Laminate
Assembled/Unassembled
Unassembled
Color
Gray
Material
Laminate (Table Top)
Type
Standard Height Adjustable Leg - Activity Table
Surface Material
Description
Activity Table,Rnd,Gry,60 In. W x 30.125 In. H
  • Popular Round Activity Table
  • Scratch and Stain Resistant Surface
  • 1.125" Thick Thermal Fused Grey Laminate Top
  • Black Edge Band
  • 16 Gauge Tubular Steel Legs
  • Black Powder Coated Upper Legs and Chrome Lower Legs
  • Legs Adjust in 1" Increments