  • Mfr # FLK-3.8MM/1M Probe
  • Zoro # G6625381
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Foreign Object Debris Inspection
For Use With
DS703, DS701
Includes
Carrying Case
Manufacturers Warranty Length
2 yr
Manufacturer Warranty Length
2 yr
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
FLK-3.8MM/1M Probe
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Manufacturers Warranty Length
Manufacturer Warranty Length
Camera Diameter
3.8 mm
Shaft Length
3 1/4 ft
Shaft Diameter
0.15 in
Details
Item
Videoscope Probe
Features
For Use With
DS703, DS701
Includes
Carrying Case
Compatible with Brand
Fluke
Minimum Focus Distance
0.2 in
Field of View
100 Degrees
Camera Pixel Resolution
1280 x 720
Compatible with Series
DS703 FC
Maximum Focus Distance
1.1 in
Description
Videoscope Probe, Compatible with Manufacturer Model Number DS701, DS703, Compatible with Series DS703 FC, Compatible with Brand Fluke, Shaft Length 3 1/4 ft, Shaft Diameter 0.15 in, Field of View 100 Degrees , Camera Pixel Resolution 1280 x 720, Minimum Focus Distance 0.2 in, Maximum Focus Distance 1.1 in, Features Foreign Object Debris Inspection, Includes Carrying Case, Camera Diameter 3.8 mm, Manufacturer Warranty Length 2 yr