  • Mfr # PSM2RB10
  • Zoro # G3224300
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Use With
UPS
Includes
MT4-4N Mounting Track Included
Standards
CE, RoHS, UL
Height
1.75
Amps
10 Amp Switch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PSM2RB10
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
1.75
Width
3.25
Length (In.)
4
Manufacturers Warranty Length
5 yr
Overall Height
1.75 in
Overall Width
3.25 in
Dimensions
3.25"H x 4.10"W x 1.25"D1/1.75"D2
Overall Depth
4 in
Details
Item
Power Control Center
For Use With
UPS
Includes
MT4-4N Mounting Track Included
Standards
CE, RoHS, UL
Amps
10 Amp Switch
Operating Temp. Range
-30 to 140 F
Voltage
120 Vac
Track Mount
3.250" x 4.000"
Humidity Range
5 to 95% (noncondensing)
Operating Temperature
-30 to 140° F
Approvals
UL Listed, UL916, C-UL, CE
Main Breaker ON/OFF
Switch / Breaker (10 Amp)
Input Current
10 A
Continuous Output Current
10 A
Output Voltage - Maximum
120 V AC