  • Mfr # 90RB10X6X6
  • Zoro # G815575417
/ea
Key Features
Width
10.9 in
Length
13 in
Depth
6.35 in
Material
Galvanized Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
90RB10X6X6
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
10.9 in
Length
13 in
Depth
6.35 in
Details
Material
Galvanized Steel
Description
The Master Flow 10 in. x 6 in. x 6 in. 90 degree Register Box is made of galvanized steel. It creates a right-angle transition from round pipe or insulated flexible duct to an air register or grille. This register box can be installed using sheet metal screws. It is suitable for most HVAC applications.
  • Made of galvanized steel
  • Creates a right-angle transition from 6 in. round pipe or insulated flexible duct to a 10 in. x 6 in. air register or grille