  • Mfr # 90RB12X4X6
  • Zoro # G715575494
/ea
Key Features
Width
12.5 in
Length
7.8 in
Material
Galvanized Steel
Depth
9.85 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
90RB12X4X6
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
12.5 in
Length
7.8 in
Depth
9.85 in
Details
Material
Galvanized Steel
Description
The Master Flow 12 in. x 4 in. x 6 in. 90 Register Box is designed for 6 in. round ducts. This 30-Gauge register box is made of zinc-coated galvanized steel. This register box has a maximum temperature rating of up to 390F and a minimum temperature of as low as -100 degree F.
  • Made of galvanized steel
  • Designed for 6 in. round ducts