  • Zoro # G215575376
Key Features
Material
Aluminum
Overall Width (In.)
9.4 in
Depth (In.)
18.6 in
Length (In.)
1.55 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
FVC168
Zoro #
G215575376
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width (In.)
9.4 in
Depth (In.)
18.6 in
Length (In.)
1.55 in
Details
Material
Aluminum
Description
The GAF Master Flow foundation vent covers help to lower the risk of frozen pipes in your crawl space. They also deter the entry of debris, leaves and rodents in your crawlspace. They easily mount over most 16 in. X 8 in. foundation vents and are aluminum construction. One package contains 2 covers and 2 springs.
  • Aluminum construction
  • Mounts to most 16 in. x 8 in. foundation vents