Gates PowerGrip GT2 Twin Power Belts - 8M and 14M, TP5320-14MGT-40 TP5320-14MGT-40
PowerGrip GT2 Twin Power Belts - 8M and 14M, TP5320-14MGT-40 (Discontinued)
  • Mfr # TP5320-14MGT-40
  • Zoro # G8085649
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TP5320-14MGT-40
Country of Origin
United States
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
5320 mm
Height
15 mm
Top Width
40 mm
Details
Item - Timing Belts
Timing Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
PowerGrip GT2 Twin Power
Number of Teeth - Timing Belts
380
Pitch - Timing Belts
14 mm
Teeth Location - Timing Belts
Double Sided
Temp. Range
-30 to 100°C