Gates PowerGrip GT3 Belts - 2M and 3M, 129-3MGT-06 129-3MGT-06
PowerGrip GT3 Belts - 2M and 3M, 129-3MGT-06 (Discontinued)
  • Mfr # 129-3MGT-06
  • Zoro # G7967525
Get a 10% off coupon
MFR #
129-3MGT-06
Country of Origin
United States
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
129 mm
Height
2.41 mm
Top Width
6 mm
Details
Item - Timing Belts
Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
PowerGrip GT3
Number of Teeth - Timing Belts
43
Pitch - Timing Belts
3 mm
Teeth Location - Timing Belts
Single Sided
Temp. Range
-30 to 100°C