Gates PowerGrip GT3 Belts - 2M and 3M, 380-2MGT-04 380-2MGT-04
PowerGrip GT3 Belts - 2M and 3M, 380-2MGT-04 (Discontinued)
  • Mfr # 380-2MGT-04
  • Zoro # G7957969
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
380-2MGT-04
Country of Origin
United States
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
380 mm
Height
1.52 mm
Top Width
4 mm
Details
Item - Timing Belts
Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
PowerGrip GT3
Number of Teeth - Timing Belts
190
Pitch - Timing Belts
2 mm
Teeth Location - Timing Belts
Single Sided
Material
Polychloroprene
Temp. Range
-30 to 100°C