  • Mfr # 8MGT-1224-21
  • Zoro # G912498404
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
8MGT-1224-21
Country of Origin
United States
Description
Synchronous Belt; 8MM Pitch; 1224MM Pitch Length; 21MM Belt Width; Standard HTD Tooth Profile; 8MGT; Carbon Fiber Tensile Material; Polyurethane Outer Material