  • Mfr # 8MGT-3600-36
  • Zoro # G312498578
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
8MGT-3600-36
Description
Synchronous Belt; 8MM Pitch; 3600MM Pitch Length; 36MM Belt Width; Standard HTD Tooth Profile; 8MGT; Carbon Fiber Tensile Material; Polyurethane Outer Material