  • Zoro # G916212259
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Top Width
25 mm
Reinforcing Cord Material
Fiberglass
Belt Material
Neoprene
Tooth Shape
Curvilinear
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
2250-5M-25
Zoro #
G916212259
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Top Width
25 mm
Belt Trade Size
HTD
Pitch Length
2,250 mm
Details
Reinforcing Cord Material
Fiberglass
Belt Material
Neoprene
Tooth Shape
Curvilinear
Color
Black
Pitch
5 mm