  • Mfr # ARIASN36WH
  • Zoro # G515762810
/ea
See details
Key Features
Height
36 in
Width
72 in
Board Color
White
Size
3'H x 6'W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ARIASN36WH
Height
36 in
Width
72 in
Size
3'H x 6'W
Depth
0.5 in
Details
Board Color
White
Magnetic or Non-Magnetic
Non-Magnetic
Description
  • Can be mounted to any surface including, but not limited to, drywall, concrete, and brick.
  • 100% recyclable and made from recycled glass and sand. LEVEL by BIFMA certified.
  • Lower steel support bar doubles as integrated magnetic marker storage.
  • Premium 1⁄4" glass floats just 1⁄2" off the wall.