  • Mfr # CBK2PD240VA050S
  • Zoro # G610443621
/ea
Key Features
Series
CBK
Number of Poles
2
AC Voltage Rating
120/240V AC
DC Voltage Rating
Not Rated
Width
1-1/2 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CBK2PD240VA050S
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Width
1-1/2 in
Height
4.05 in
Details
Item
Circuit Breaker
Series
CBK
Amps
50A