  • Mfr # RSB0610-C3
  • Zoro # G7213379
Overall Length
2.0000" (2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0610-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0590" (1.5 mm)
Reamer Size
0.0610"
Chamfer Length
0.0061"
Margin Length
0.4370" (7/16)
Reamer Diameter
0.0610"
Overall Reach
0.8120" (13/16)
Reach
(13x)
Description
0.0610" Reamer DIA x 0.4370" (7/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated