  • Mfr # RSB0625-C3
  • Zoro # G7218744
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0625-C3
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Overall Length
2.0000" (2)
Neck Dia.
0.0605"
Reamer Size
0.0625"
Chamfer Length
0.0063"
Reamer Diameter
0.0625" (1/16)
Margin Length
0.4370" (7/16)
Overall Reach
0.8120" (13/16)
Reach
(13x)
Description
0.0625" (1/16) Reamer DIA x 0.4370" (7/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated