  • Zoro # G310591479
/ea
Key Features
Shank Length
60 mm
Overall Length
147 mm
Standards
DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
625780 TX10
Zoro #
G310591479
UPC #
Country of Origin
Germany
Dimensions
Shank Length
60 mm
Overall Length
147 mm
Details
Standards
Torx Profile
TX10
Description
Multi-component power handle with grip zone optimised for torque and comfort. Blade of high-alloy tool steel- handle and blade fully insulated up to 1000 V to DIN EN IEC 60900 / VDE 0682-201. Blade length: 60 mm overall length: 147 mm