  • Zoro # G722352057
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Burnt Orange
Height
23.5 in
Assembly Required
Partial Assembly Needed
Depth
16 in
Application Type
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
524747
Zoro #
G722352057
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Height
23.5 in
Depth
16 in
Width
16 in
Details
Color
Burnt Orange
Assembly Required
Partial Assembly Needed
Item
Table Lamp
Application Type
No
Description
This 24" burnt orange metal two light table lamp with amber square shade is a great way to add some brightness to any corner of your home. The base of this lamp is made of burnt orange metal. This standard table lamp is designed to provide general lighting to the area. High quality design makes this a great lamp for not only lighting, but accenting a room with style. Bring some lite and good vibes into your space with this updated and stylishly designed lamp. 23.5" H x 16" W x 16" D