  • Mfr # E50-208100-J04-N-SCS-NS
  • Zoro # G015396676
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Current Sensor Type
Solid-Core
Phase
Three Phase
Modbus TCP/IP
Yes
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-208100-J04-N-SCS-NS
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Current Sensor Type
Solid-Core
Phase
Three Phase
Modbus TCP/IP
Yes
Current Sensor Output
2 V
Amps
100 A
Enclosure
JIC Steel
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 100A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, Modbus TCP/IP Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included