  • Mfr # E50-208100-J02-N-SCS-NS
  • Zoro # G415396184
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Output
2 V
Voltage
120/208-240V
Amps
100 A
Phase
Three Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E50-208100-J02-N-SCS-NS
Country of Origin
Unknown
Details
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Output
2 V
Voltage
120/208-240V
Amps
100 A
Phase
Three Phase
Current Sensor Type
Solid-Core
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Modbus RTU
Yes
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 100A, JIC Steel Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included