  • Mfr # E50-208100-R05NSPKIT
  • Zoro # G215399422
Current Sensor Type
Split-Core
Number of Current Sensors
2
Amps
100 A
Protocol
EZ-7; BACnet IP
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208100-R05NSPKIT
Current Sensor Type
Split-Core
Number of Current Sensors
2
Amps
100 A
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Current Sensors Included
Yes
Current Sensor Output
2 V
Enclosure
NEMA 4X
Phase
Single Phase or Two Phase
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 100A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, 2 Split-Core Current Sensors with 2V Output