  • Mfr # E50-2081600J01-SPKIT-NS
  • Zoro # G015400373
Enclosure
JIC Steel
Protocol
EZ-7 Ethernet
Amps
1600 A
Phase
Single Phase or Two Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-2081600J01-SPKIT-NS
Enclosure
JIC Steel
Protocol
EZ-7 Ethernet
Amps
1600 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 1600A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, EZ-7 Ethernet Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included