  • Mfr # E50-208200-J03-N-SCS-NS
  • Zoro # G715403926
Amps
200 A
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Type
Solid-Core
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208200-J03-N-SCS-NS
Amps
200 A
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Type
Solid-Core
Current Sensor Output
2 V
Phase
Three Phase
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, JIC Steel Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included