  • Mfr # E50-208200-J03NSPKIT-NS
  • Zoro # G115404363
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
Enclosure
JIC Steel
Amps
200 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208200-J03NSPKIT-NS
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
Enclosure
JIC Steel
Amps
200 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, JIC Steel Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included