  • Mfr # E50-208200-R03KIT-NS
  • Zoro # G115405766
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Amps
200 A
Enclosure
NEMA 4X
Voltage
120/208-240V
Current Sensor Type
Split-Core
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
E50-208200-R03KIT-NS
Country of Origin
Unknown
Details
Amps
200 A
Enclosure
NEMA 4X
Voltage
120/208-240V
Current Sensor Type
Split-Core
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, NEMA 4X Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, No 2V Output Current Sensors Included