  • Mfr # E50-208200-R06SCS-NS
  • Zoro # G015405965
Current Sensor Type
Solid-Core
Current Sensor Output
2 V
Modbus RTU
Yes
Modbus TCP/IP
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208200-R06SCS-NS
Current Sensor Type
Solid-Core
Current Sensor Output
2 V
Modbus RTU
Modbus TCP/IP
Phase
Three Phase
Amps
200 A
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, Modbus TCP/IP Protocol, No 2V Output Current Sensors Included