  • Mfr # E50-208200-R03-SPSCS
  • Zoro # G615405839
Amps
200 A
Current Sensor Output
2 V
Current Sensors Included
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208200-R03-SPSCS
Amps
200 A
Current Sensor Output
2 V
Current Sensors Included
Yes
Current Sensor Type
Solid-Core
Number of Current Sensors
2
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Phase
Single Phase or Two Phase
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, NEMA 4X Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, 2 Solid-Core Current Sensors with 2V Output