  • Mfr # E50-2083200J04KIT
  • Zoro # G415396269
Key Features
Current Sensors Included
Yes
Modbus TCP/IP
Yes
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Enclosure
JIC Steel
Number of Current Sensors
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-2083200J04KIT
Details
Current Sensors Included
Modbus TCP/IP
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Enclosure
JIC Steel
Number of Current Sensors
3
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
Amps
3200 A
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 3200A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, Modbus TCP/IP Protocol, 3 Split-Core Current Sensors with 2V Output