  • Mfr # E50-208800-R01NSPKIT
  • Zoro # G515401443
Key Features
Current Sensors Included
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
Protocol
EZ-7 Ethernet
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-208800-R01NSPKIT
Details
Current Sensors Included
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
Protocol
EZ-7 Ethernet
Current Sensor Output
2 V
Voltage
120/208-240V
Number of Current Sensors
2
Amps
800 A
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 800A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, 2 Split-Core Current Sensors with 2V Output