  • Mfr # E50-208800-R04-SPKIT-NS
  • Zoro # G315401643
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Yes
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208800-R04-SPKIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Yes
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Phase
Single Phase or Two Phase
Amps
800 A
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 800A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, Modbus TCP/IP Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included