  • Mfr # E50-480100-J03-SPSCS-NS
  • Zoro # G615397387
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Type
Solid-Core
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Phase
Single Phase or Two Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480100-J03-SPSCS-NS
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Type
Solid-Core
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Phase
Single Phase or Two Phase
Amps
100 A
Current Sensor Output
2 V
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 100A, JIC Steel Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included