  • Mfr # E50-480100-R05-N-KIT-NS
  • Zoro # G315400752
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Phase
Three Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Amps
100 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-480100-R05-N-KIT-NS
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Phase
Three Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Amps
100 A
Enclosure
NEMA 4X
Current Sensor Output
2 V
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 100A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included