  • Mfr # E50-480100-R02SCS-NS
  • Zoro # G115399409
Enclosure
NEMA 4X
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Output
2 V
Phase
Three Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-480100-R02SCS-NS
Enclosure
NEMA 4X
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Output
2 V
Phase
Three Phase
Amps
100 A
Modbus RTU
Yes
Current Sensor Type
Solid-Core
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 100A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, No 2V Output Current Sensors Included