  • Mfr # E50-480200-R02-N-KIT-NS
  • Zoro # G615405464
Phase
Three Phase
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Output
2 V
Current Sensor Type
Split-Core
Modbus RTU
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-R02-N-KIT-NS
Phase
Three Phase
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Output
2 V
Current Sensor Type
Split-Core
Modbus RTU
Yes
Amps
200 A
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included