  • Mfr # E50-480200-R05NSPKIT-NS
  • Zoro # G615395840
Current Sensor Output
2 V
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Single Phase or Two Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-R05NSPKIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Single Phase or Two Phase
Amps
200 A
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included