  • Mfr # E50-480200-R05SCS
  • Zoro # G915396486
Key Features
Number of Current Sensors
3
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-R05SCS
Details
Number of Current Sensors
3
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Current Sensor Output
2 V
Voltage
277/480V
Current Sensors Included
Yes
Current Sensor Type
Solid-Core
Amps
200 A
Phase
Three Phase
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, 3 Solid-Core Current Sensors with 2V Output