  • Mfr # E50-4803200R03-N-KIT-NS
  • Zoro # G915397308
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Three Phase
Amps
3200 A
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-4803200R03-N-KIT-NS
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Three Phase
Amps
3200 A
Current Sensor Output
2 V
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 3200A, NEMA 4X Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included