  • Mfr # E50-480800-J06KIT-NS
  • Zoro # G815401525
Key Features
Modbus TCP/IP
Yes
Modbus RTU
Yes
Amps
800 A
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
E50-480800-J06KIT-NS
Details
Modbus TCP/IP
Modbus RTU
Amps
800 A
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
Enclosure
JIC Steel
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 800A, JIC Steel Enclosure, Modbus RTU, Modbus TCP/IP Protocol, No 2V Output Current Sensors Included