  • Mfr # KS88020240
  • Zoro # G015419238
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
KS88020240
Country of Origin
Unknown
Description
Key features include:
  • Valve sizes from 1 to 9; nominal diameters (DN) from 10 to 125
  • Connection options: threaded or flanged
  • Quick opening/closing or slow opening/quick closing operation modes
  • Mains voltage compatibility: 24 V DC, 120 V AC, or 230 V AC