- Zoro # G2400800
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
WGH3-LSCS
Zoro #
G2400800
UPC #
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Width
13 in
Height
15 in
Length
17 in
Fixture Length
17 in
Fixture Height
15 in
Fixture Width
13 in
Recommended Mounting Height
15 to 25 ft
Description
Wall Pack, Lumens 11,838 lm, Fixture Wattage 102 W, Voltage 120 to 277 V AC, Light Distribution Shape Type IV, LED Replacement For 400W HPS/MH, Fixture Sensor Type No Sensor Included, Light Technology LED, Color Temperature 4000K, Color Rendering Index 80, Height 15 in, Width 13 in, Rated Life 100,000 hr, Fixture Housing Color Bronze, Fixture Housing Material Die-Cast Aluminum, Fixture Lens Material Glass, Lumens per Watt 116 lm/W, Max. Operating Temp. 104 Degrees F