Mfr # HBL4100P5WR
Zoro # G900702544
Key Features
Voltage Rating
600V AC
IP Rating
IP67
Wire Connection Type
Screw Terminals
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
HBL4100P5WR
Dimensions
Display Size
Standard Sized
Wire Size
#3 AWG to #1/0 AWG
Description
Hubbell Wiring Device Kellems, Heavy Duty Products, IEC Pin and SleeveDevices, Industrial Grade, Male, Plug, 100A 3-Phase Delta 600V AC, 3-Pole 4-Wire Grounding, Terminal Screws, Black, Watertight- ReversedService