  • Mfr # BLTT00-0750-14A3G
  • Zoro # G515387365
Head Dia.
2.75 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTT00-0750-14A3G
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
3/4"-10
Fastener Length
14 in
Head Dia.
2.75 in
Head Height
0.45 in
Description
Timber Bolts Partial Coarse Thread 3/4-10 x 14 in ASTM A307 Grade A Steel Hot Dipped Galvanized