  • Mfr # BLTT00-0750-16A3G
  • Zoro # G315387367
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTT00-0750-16A3G
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
3/4"-10
Fastener Length
16 in
Head Height
0.45 in
Head Dia.
2.75 in
Description
Timber Bolts Partial Coarse Thread 3/4-10 x 16 in ASTM A307 Grade A Steel Hot Dipped Galvanized