  • Zoro # G4521215
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
For Media
Air, Gas, Water, Light Oil
Valve Ways
2-Way
Nominal Pipe Size
3/4 in
Inlet Connection Type
NPT
Outlet Connection Type
NPT
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
S211YF02T2EG5
Zoro #
G4521215
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
Nominal Pipe Size
3/4 in
Orifice Diameter
Details
For Media
Air, Gas, Water, Light Oil
Valve Ways
2-Way
Inlet Connection Type
Outlet Connection Type
Voltage
120V/60V, 110V/50V
Valve Type
Diaphragm
Operation Type
Pilot Operated
Seal Material
PTFE
Operating Pressure Differential - Minimum
4 psi