Ici Work Surface, Fume Hood, 60in.W, 1in.H WHL-60BCSR
Work Surface, Fume Hood, 60in.W, 1in.H (Discontinued)
  • Mfr # WHL-60BCSR
  • Zoro # G3368298
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WHL-60BCSR
Country of Origin
Unknown
Dimensions
Height
1 in
Width
60 in
Length
29 in
Details
Item
Work Surface
Type
Fume Hood
For Use With
60 in Wide ICI Ducted Fume Hood, Cup Sink
Features
Sink Cut Out - Right
Material
Epoxy Resin
Description
Work Surface, Fume Hood, Height 1 in, Length 29 in, Width 60 in, For Use With 60 in Wide ICI Ducted Fume Hood, Cup Sink