  • Mfr # LWE15R160PS2
  • Zoro # G511976006
Rail Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Base Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R160PS2
Rail Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
Rail Length
160 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 160 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT8, MHDC8, MHD8, MHDG8