  • Mfr # LRX65R1500HS2
  • Zoro # G011976926
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
63 mm
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
18 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LRX65R1500HS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Base Width (mm)
63 mm
Mounting End Dia. (mm)
18 mm
Rail Height
56 mm
Rail Length
1500 mm
Rail Width (mm)
63 mm