  • Mfr # LWE15R220HS2
  • Zoro # G611976036
/ea
Free Shipping & Returns
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R220HS2
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Rail Length
220 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 1200 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15