  • Mfr # LWH55R1560BHS2
  • Zoro # G411976519
Rail Height
41 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH55R1560BHS2
Rail Height
41 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Base Width (mm)
53 mm
Rail Length
1560 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 120 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC7, ML7 or MLG7